شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار فرهنگی و هنری » رونمایی از “دشت تمشک” حشرات

رونمایی از “دشت تمشک” حشرات

رونمایی از “دشت تمشک” حشراتReviewed by نویسنده شماره 4 on Dec 29Rating: 5.0

“زحل رضوی” کارگردان و نویسنده انیمیشن “دشت تمشک” در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون ؛ درخصوص این انیمیشن گفت: “دشت تمشک” با تکنیک دو بعدی کلاسیک و با روش قدیمی در ۲۶ قسمت ۱۲ دقیقه‌ای با محتوای آموزشی و سرگرمی در مرکز پویا نمایی صبا تهیه شده است.

وی در حوزه موضوع این انیمیشن عنوان کرد:”دشت تمشک” در حوزه گونه‌های حشرات، زندگی و خصوصیت آنهاست که در کنار آموزش دارای متن سرگرم کننده است و اینکه چند حشره با هم دوست هستند و ماجرای طنز برای آنها اتفاق می‌افتد بنابراین وجه سرگرمی این انیمیشن بیشتر از آموزش آن است.

وی درخصوص ایده اولیه این انیمیشن اظهار داشت: بیشتر تلاشمان بر این بود که بر اساس محدودیت‌های انیمیشن در ایران، طرحی را انتخاب بکنیم تا بر حسب امکانات موجود چندان گسترده نباشد.

وی افزود: در یک کتابخانه به کتابی خارجی تحت عنوان “آنچه که در مورد حشرات باید بدانیم” برخوردم که اطلاعات کتاب خیلی جذاب بود، به خصوص اینکه در آن به معرفی “سوسکی” پرداخته بود که اندازه کف دست انسان است ولی هنگام پرواز صدای بال آن شبیه هلیکوپتر است اما در عین حال بی‌آزار و گیاه‌خوار است.

“رضوی” اضافه کرد: ایده اولیه “دشت تمشک” از این کتاب شکل گرفت که خط کلی داستان این انیمیشن باشد بنابراین بر اساس آن اطلاعات کتاب به همراه “لیلی خاتمی” ترجمه کردیم و بر اساس آن فیلم‌نامه را نوشتیم.

“رضوی” تصریح کرد: نگارش این انیمیشن یک سال‌ونیم به طول انجامید و داستان‌های آن با انیمیشن‌های بسیار متفاوت است و حدود۲/۳ کار دارای فیلم‌نامه‌های قوی، بلکه متفاوت است.

وی درخصوص قصه‌ی این انیمیشن اظهار داشت: داستان طول سه حشره‌ی اصلی و رابطه‌ی آنها می‌گذرد که در ادامه حشرات دیگر وارد قصه می‌شوند و قسمت داستان جداگانه‌ای را رقم می‌زنند.

گفتنی است؛ زحل رضوی: کارگردان، زحل رضوی و لیلی خاتمی: نویسنده، مهدی صفارپور: تهیه کننده و مجری طرح مسیح رضوی به طراح شخصیت، سمیرا پیشانی‌دار: نقاشی پس زمینه، هومن خیاط: سرپرست گویندگان و در مرکز پویانمایی صبا تهیه و تولید شده است.

شایان ذکر است: این انیمیشن حدود یک ماه دیگر در مرکز پویانمایی صبا رونمایی می‌شود.

دانلود کتاب ۵۰۰ فیگور جذاب عکاسی برای خانم های جذاب

روش جادویی یاد سپاری سریع لغات

دانلود کتاب درمان اختلال جنسی با هیپنوتیزم

آموزش حرکت دادن اجسام با قدرت ذهن(تله کینزی)

زیبایی و جوانسازی پوست در۱۴روز

جدیدترین کتابها و تمرینات درمان انزال زودرس

دانلود فایل صوتی راههای سخن گفتن موثر

مهارت های جادویی مذاکره

آموزش بزرگ کردن سینه خانم ها تا سایز۸۵

بازخورد شما چیست؟

ترجمه و آماده سازی قالب توسط دکتر کامیار طلوعی

پرش به ابتدای صفحه